Přesazujete pokojové rostliny a jsou mezi nimi i exempláře většího vzrůstu? Budete potřebovat i větší květináče nejen na samotné přesazení, ale i na ozdobu? Pak se rozhlížejte i po velkém plastovém květináči. Jaké výhody vám toto řešení přinese?
Zajímavý vzhled – kupříkladu taková velká krémová plastová mísa Roma posazená na trojnožce. Je to krásný bytový doplněk, vhodný k závěsům, roletám den i noc, k vlněnému koberci, závěsným bílým svítidlům a k dřevěnému nábytku z masivu nebo k laminovaným posuvným dveřím vestavěné skříně na míru. V současné době se z plastických hmot zhotovují velmi zajímavé modely okrasných květináčů, vstřikují se do tvarových forem a takřka nepoznáte, že se jedná o plast, a snadno jej zaměníte s keramikou.
Nízká hmotnost – pamatujte na to, že velký květináč o průměru padesáti centimetrů již může vážit i půl metráku, a budete-li jej pokládat do míst s omezenou nosností, může tu dojít i k malé domácí nehodě. Plastové květináče jsou o poznání lehčí a budou vám v tomto směru vyhovovat mnohem víc.
Nerozbitný materiál – květináč z plastu vám po pádu na zem jenom odskočí a nic se nestane. Vysype se sice zemina na podlahu, takže s jejím úklidem budete mít práci, ale v zásadě to bude jen malá epizoda v obývacím pokoji. S keramikou to skončí hůř, v lepším případě se budete shánět po epoxidovém dvousložkovém lepidle a pokusíte se co nejvíc neznatelně složit rozbitý výrobek do původního tvaru, v tom horším vysypete keramické kousky do popelnice a začnete se pídit po novém květináči, mimochodem za poměrně vysokou finanční částku. Na moderní tvary keramických ozdobných květináčů o průměru půl metru si odložíte z rodinného rozpočtu třeba i třináct tisíc korun.
Snadné čištění – plastový květináč se velmi snadno udržuje v čistotě. Stačí jej opláchnout teplou vodou se saponátem a jinak v zásadě žádnou údržbu nepotřebuje. Při umývání se nemusíte obávat jeho pádu na zem, protože se nerozbije.