Nebezpečné aplikace


Každý z nás si jistě do mobilu stáhl nějakou tu aplikaci a vzápětí ji instaloval. A je docela možné, že s ní si nasadil sám do svého aparátu také nějaký malware. Cože to je? Toto slovo je složeno ze dvou anglických výrazů. Totiž malicious a software. Malicious pak možno vyložit jako nežádoucí, nebo také škodlivý a software snad nemusím vysvětlovat. Nebo ano? Nuže jsou to programy vašem mobilu nebo notebooku či stolním počítači. Je to vše, co nemůžete uchopit do ruky. To, co uchopit můžete je hardware. Nuže, s instalací aplikace jste si dali vir do vašeho přístroje a ten tam začne vykonávat to, co má v popisu práce.

mobilní telefon

Některý vás má jen naštvat, ale jiný vám třeba vymaže všechna data a pokud nemáte nikde zálohu. Nu to vy asi nemáte, nač také že ano, vám se přece nemůže nic podobného stát. Takže jste tím pádem přišli o všechnu práci, písničky, hry, a hlavně všechny vaše fotografie, které jste kdy měli. Ale může být ještě hůře, totiž když vám vir ukradne data a vaše peníze z účtu přepošle někam jinam. Na to, že je někdy ještě spatříte zapomeňte, protože tam kam byly poslány se nikdo nedostane a ten účet samotný už dávno asi neexistuje. Že vám ty peníze musí vrátit vaše banka, která je měla lépe zabezpečit?

mobilní telefon

Hihihi, tak to jste opravdu pobavili. No, ale jdeme dále. Vy sami jste si to vlastně zavinili tím, že jste si takovou aplikaci nainstalovali. Nepoužili jste žádný program, který by tomu dokázal zabránit! Jaký program? No nějaký antivir. Ten je udělán proto, aby tyto útoky zachytil a ihned je eliminovat. To je jedno zda tak udělá zablokováním, odstraněním, nebo tím, že je dá do karantény. Ale něco udělá a vy hned o nebezpečí víte a můžete se začít bránit. Tedy, jen řeknete antiviru, co má udělat. No, řeknete, ta doba je ještě daleko, prostě mu potvrdíte něco z toho, co on sám navrhne.